E - Ticaret Web Site Yazılımı

Özgün E - Ticaret Sistemi, E - ticaret web tasarımı ürün ya da hizmetlerinizin internet ortamında tezgaha koyulup satışa çıkarılmasıdır


HİZMETLERİMİZ / Web Tasarım

E - Ticaret Web Site Yazılımı

E - ticaret web tasarımı ürün ya da hizmetlerinizin internet ortamında tezgaha koyulup satışa çıkarılmasıdır. E - ticaret yazılım güvenli olması şartıyla her sektör için kullanılabilir. Buna örnek olarak manav bile gösterebiliriz. Çünkü tüketici davranışları her geçen gün değişmekte olduğundan dolayı meyve alışverişini dahi internetten yapmak isteyenler olacaktır.

E - ticaret web tasarımında dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. bunların en başında tabiki güvenlik gelmektedir. Güvenli olmayan bir siteden kullanıcılar alışveriş yapmakta tereddüt yaşayabilir. Güvenli bir web sitesinin temel özellikleri arasında SSL sertifikalı olması ve kullanıcı bilgilerinin şifrelenerek saklanması ön plana çıkmaktadır. Bunları sağladıktan sonra kullanıcı gönül rahatlığıyıla web sitenizden kredi kartını kullanarak alışveriş yapacaktır.

İnternet mağazası anlamına gelen e - ticaret web sitesi bütün ürünlerinizi satabileceğiniz kullanıcılarla direkt görüşebileceğiniz imkanlar sağlaması çok büyük avantajlar olarak görülmektedir. Bunun yanında Google, Yandex gibi web site kullanıcı raporlarını da inceleyebileceğiniz platformların bulunması size hangi ürününüzün daha çok takip edildiği konusunda bilgilendirecek ve üretim hattınızı şekillendirmenizde kararlarınızı etkileyecek raporlar sunmaktadır. Kullanıcıların web sitenizde bulunan ürünlerinizi inceleme ve satın alma işlemleri gibi raporlar sizi üretimin geleceği konusunda bilinçlendirecektir.

Sonunda e - ticaret sistemine sizde dahil olduğunuzda ilgilenmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesi kullanıcıları web sitenize çekmeye çalışmak olacaktır. Bunun alternatif yolları arasında Google Reklamları, Sosyal Medya Reklamları ve son olarak Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) bulunmaktadır. Google Reklamları ve Sosyal Medya Reklamları herhangi bir kampanya durumunda düşünülmeli nedeni ise reklamların sürekliliği yoktur. Bunun yerine Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) tercih edilmelidir. Çünkü bu çalışmanın sürekliliği vardır ve arama motorlarında e - ticaret web sitenizin bulunması hızla artacaktır. Bu belli bir süre olmadığından dolayı dinamik olarak sitenizi yükseltmeye devam edecektir. Bir çok e - ticaret web sitesi bu nedenle ilgisiz ve atıl olarak web ortamında bulunmaya devam etmektedir. Belli bir süre sonra tamamen proje rafa kaldırılarak harcanan onca emek ve para boşa gitmektedir.

E - Ticaret web siteme nasıl kullanıcı çekerim?

Google arama sonuçlarında bütün sitelere yer vermektedir. Bazı özel durumlarda özel işlemlerin yapılması gerekir. Böyle durumda aranmak istediğiniz bir kelimeye ya da öbeğe özel çalışma yapılmalıdır. Bazen site içi başlıklar ve içerikler bu konuda yetersiz kalabilir. Sonuçta milyonlarca web siteleri ve bunlar için oluşturulmuş özel içerikler bulunmaktadır. Arama motorları bunlar arasında en anlamlı sonucu göstermek için uğraşır.

Arama motorlarında aranmak istediğiniz kelime ya da öbeğe özel web sayfası oluşturularak bunlara yoğunlaşılır. Google'ın e - ticaret sitenizi daha kolay anlaması sağlanır. Bu yöntemler hile yada yanıltma değildir. Esas olarak yaptığınız iş neyse onu daha iyi anlatmaktır. Örneğin etilerde bulunan bir oyuncakçı google arama sonuçlarında "etiler oyuncakçı" aramasında sonuçlarda bulunamıyorsa bir kaç ihtimal vardır. Google'da bulunamamak konusunda en önemli faktör kullanılan e - ticaret sisteminin hazır bir paket e - ticaret olması durumudur. Hazır paket e - ticaret sistemi yazılımı kullanılıyorsa arama sonuçlarında sıradan sonuçlar arasında değerlendirilir ve önemli bir sonuç olmadığını düşünülerek listenin üst sıralarında yer bulması çok zordur. Bu nedenle Modern Fikirler Enstitüsü E - Ticaret Web Yazılımı kullanarak her zaman bir adım önde olacaksınız. Bulunamama konusunda bir diğer önemli faktör de o sektörde ve aranılmak istenen kelime ya da öbekte çok fazla rekabet bulunması durumudur. Çok fazla rekabetin bulunduğu sektörlerde rakiplerden geride kalmayacak hızda içerik üretilmeli, web site ürün gamı her gün güncellenerek dinamik bir site olduğunu arama motorlarına göstererek hızlı bir şekilde üst sıralara yerleşmek ve bu faaliyetleri bırakmadan sürekli çalışmalara devam etmektir.


Sosyal Medya'yı neden kullanmalıyım?

Google, Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorları sonuçlarında kendi varlığımızı iyileştirdikten sonra sıra sosyal medya hesaplarının yönetilmesine gelmektedir. Bunun için rakiplerinizi incelemekten çekinmeyin. Onlardan hiçbir noktada geri kalmamalısınız. Örneğin X Firması her pazartesi sabahı iyi haftalar dileği içeren bir görsel sunarak kullanıcılarını aktif tutmaktadır. Hafta içi bir yarışma yaparak bir kullanıcısına sürpriz hediyeler göndermektedir. Bu ve buna benzer bütün sosyal medya çalışmaları müşteri sadakatinizi arttıracağı gibi marka bilinirliğinizi arttıracaktır.

İşimiz sosyal iş stratejilerinizi internet ortamında ihtiyaçlarınıza göre planlamak ve uygulamak. yani siz markanız için beklentilerinizi söylüyorsunuz biz de markanız için sosyal ağ geliştirerek marka adınızı aktif hale getiriyoruz. Sosyal medya kampanyaları hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayın.

Etiketler: e - ticaret  e - ticaret yazılımı  e - ticaret sitesi  e - ticaret güvenlik  e - ticaret nasıl yapılır  sanal mağaza  online satış  e - ticaret fiyatları  e - ticaret sistemleri