UI/UX Tasarım

Yenilikçi. Kullanıcı Odaklı


HİZMETLERİMİZ / Dijital İnovasyon

UI/UX Tasarım

Yarış başladı! Gittikçe daha fazla şirket, onları rakiplerinden ayıran müşteri deneyimine yatırım yapmanın değerini biliyor. Bu deneyim, müşterinin bir markayla iş yapmaya devam etmeye karar verip vermeyeceği konusunda belirleyici faktördür.

Harika bir müşteri deneyimi sunmak, dünyadaki birçok şirket için stratejik bir amaç haline geldi. Ancak, işler her zaman istediğiniz gibi gitmeyebilir: birçok şirket çabalarında hala başarısız oluyor ve daha da kötüsü, bunun farkında bile değiller.

Bugünün global pazar ortamında, hem yeni müşteriler kazanma hem de mevcut müşterileri elde tutma, bütün sektörler için çok önemli hale geldi.

UX (User Experience) bir otomobilin sürüş şekli, vites değiştirirken hissettikleriniz veya sizi kaza sırasında nasıl koruduğudur. UI (User Interface) o otomobilin rengi ve tasarımıdır.

Bir UX tasarımcısı, bir adımdan diğerine mantıksal olarak akan bir yol yaratarak ürünün kullanıcıya anlamlı gelmesini sağlar. Bir UI tasarımcısı, her sayfanın o yolu görsel olarak iletmesini sağlar.

Birbirinden farklı ama birisi olmadan diğerinin düşünülemeyeceği iki farklı alan. İkisi de bugünün internet dünyasında es geçilemeyecek kadar önemlidir. Kullanıcılar bir ürünü beğenirken veya beğenmezken, arkada yazılan kodlardan çok, önde görünen tasarım ve deneyime dikkat edeceklerdir.

Etiketler: