Responsive Web Site Tasarımı

Web sayfalarınızın bilgisayar, tablet ve telefon gibi bütün farklı boyutlardaki cihazlarınızda web sayfasının bütün işlevleri kullanılabilir durumda olarak görüntülenmesidir


HİZMETLERİMİZ / Web Tasarım

Responsive Web Site Tasarımı

Web sayfalarınızın bilgisayar, tablet ve telefon gibi bütün farklı boyutlardaki cihazlarınızda web sayfasının bütün işlevleri kullanılabilir durumda olarak görüntülenmesidir.

Çağımızın ayrılmaz bir parçası olarak mobil tablet ve telefonlar oldukça yaygınlaştı. Hayatımızın her alanına hakim oldular neredeyse. Eskiden web sayfaları belli bir ölçüde yapılırdı, buna bağlı olarak geliştirmesi olmayan flash gibi uygulamalar mevcuttu. Eski teknolojilerin yerini son yıllarda Responsive Web site Tasarımı almaya başladı ve bu sayede bütün cihazlarda kullanımı kolaylaştıran web sayfaları oluşturulmaya başlandı. Kısaca özetlemek gerekirse bilgisayar ekranında görüntülenen tasarımı basitleştirilerek telefonda bir mobil uygulama edasında kullanımı kolay ve anlaşılabilir web tasarımları olmazsa olmaz duruma gelmiştir.

Tasarımı responsive olmayan web siteleri kullanıcılar için daha az tercih edilir durumdadır. Zaten mobil cihazlardan responsive olmayan bir siteye giren kullanıcı o sitede çok vakit geçirmeyecektir. Çünkü küçük yazılar, kaymış butonlar olacağından hiç kullanışlı değildir. Bir de google arama sonuçları açısından web sitesi tasarımının responsive olması durumuna göre mobil arama sonuçlarında repsonsive olmayan web siteleri sıralamanın çok gerisinde kalmaktadır. Bu durum aslında sizin için bir avantaj olabilir. Sizin siteniz responsive alt yapıyla hazırlanmışsa eğer kullanıcılar için vazgeçilmez olacaktır. Web sitenizin mobil uyumlu oılup olmadığını test etmek için buraya tıklayınız.

Kullanıcı deneyimi hareketleri konusunda büyük ekranlı telefon kullanan kullanıcıların web sitesini daha aktif kullanabilmesi için gerekli olan Kullanıcı Arayüzü Tasarımı konusunda oldukça tecrübeli olan Modern Fikirler Enstitüsü bu konuda çok sayıda başarı dolu projeye imza atmıştır. Eğer siteniz mobil uyumlu değilse daha fazla vakit kaybetmeden iletişime geçin.

Etiketler: website responsive  responsive tasarım  responsive web tasarım  responsive site  responsive web tasarım nasıl yapılır  responsive web site fiyat  responsive web tasarım ölçüleri